Switch to English version

Menyy
  Ajalugu
  Biograafiad
  Filosoofia ja ühiskond
  Hobid ja vaba aeg
  Ilukirjandus
  Kokaraamatud
  Kunst
  Lasteraamatud
  Loodus ja tehnika
  Muusika
  Mängud
  Nõuanderaamatud
  Reisiraamatud
  Sõnaraamatud ja keeleõpe
    

     
 
 
Viiskümmend eset meditsiini ajaloost
 
 Gill Paul
 
 
 
Lehekülgede arv: 224 lk
Värviskeem: värviline
Formaat: 17 x 22,5
Köide: kõva kaas
Ilmumisinfo: 2017
ISBN: 9789985038796
Kood: 7764
Hind koolidele: 12.72 + 9% km = 13.86 EUR

Koolibri ladu
Pärnu esindus
Jõhvi esindus
Tartu esindus
Rahva Raamat
Apollo
 

„Viiskümmend eset meditsiini ajaloost“ keskendub neile olulistele ideedele, avastustele ja leiutistele, mis on aidanud inimkonnal suhteliselt hea tervise juures püsida ning haiguste ja vigastuste korral abi leida. Raamatu autor Gill Paul, kes on eesti lugejatelegi tuttav ajalooliste armastuslugudega, on pühendanud selle raamatu oma bioinsenerist isale. Nõnda saavad kokku laiale lugejaskonnale vastuvõetav ladus sulejooks ning isiklikel kokkupuudetel põhinev vastutustundlik teemakäsitlus.

Kronoloogiliselt järjestatud lugudes tuntud ja vähem tuntud esemetest ning meetoditest, mida aegade jooksul haigete ravimiseks on kasutatud, kirjeldatakse nende loomisega vaeva näinud arstide ja teadlaste järjekindlat tööd, ränki eksimusi ja peadpööritavat edu.

Raamatus käsitletud viiskümmend eset, alates katkuarsti maskist, sünnitustangidest ja eetriinhalaatorist kuni tehisneeru, operatsioonirobotite ja mõtte jõul juhitava proteesini illustreerivad värvikalt meditsiini arengut ja saavutusi eelajaloolisest ajast kuni nüüdisajani.