Switch to English version

Menyy
  Ajalugu
  Biograafiad
  Filosoofia ja ühiskond
  Hobid ja vaba aeg
  Ilukirjandus
  Kokaraamatud
  Kunst
  Lasteraamatud
  Loodus ja tehnika
  Muusika
  Mängud
  Nõuanderaamatud
  Reisiraamatud
  Sõnaraamatud ja keeleõpe
    

     
 
 
Klopp. Minu Liverpooli romanss
 
 Anthony Quinn
Tõlkija Olavi Teppan
 
 
 
Lehekülgede arv: 160 lk
Värviskeem: mustvalge, 8 lk pildipoogen
Formaat: 14,3 x 21,5
Köide: pehme kaas
Ilmumisinfo: 2020
ISBN: 9789985045992
Kood: 8761
Hind koolidele: 11.9 + 9% km = 12.97 EUR

Koolibri ladu
Pärnu esindus
Jõhvi esindus
Tartu esindus
Rahva Raamat
Apollo
 
See raamat ei ole Jürgen Kloppi elulugu. Kui tahate fakte tema elu ja karjääri kohta, siis selleks on raamatud olemas. Ma ei tahtnud kirjutada tüüpilist biograafiat, sest ta pole tüüpiline treener. Olen üsna kindel, et ta pole ka tüüpiline inimene.

Kirjutades kellestki, keda imetled, püüad sa sellest inimesest aru saada. Mina uurisin asju, mis eristavad teda teistest jalgpallitreeneritest. Tema huumorimeelt. Tema piiritut südamlikkust. Tema spontaanset nutikust. Tema võimet inspireerida ja juhtida. Tema vankumatut taktikalist taipu. Tema võrratut hambarida. Oleme aru saanud, missugune õnn on olla praegusel ajal Liverpooli fänn.

Aastaid oli see täitumatu unelm. Ma polnud kindel, et üldse oma elu jooksul ühtegi Liverpooli tiitlivõitu näen. Olin kahtleja, nüüd olen uskuja. Klopp on meid kõiki üles kloppinud.
Anthony Quinn

See raamat ei ole Jürgen Kloppi elulugu, ütleb autor. Aga ometi saab siit teada kõike olulist Kloppi lapsepõlve ja karjääri kohta.
Või on see pigem Anthony Quinni elulugu? Ja miks peaks meid huvitama üks Londonis elutsev kirjanik, kes pole kuulsaim isegi omaenda nimekaimude seast? Aga lihtsalt sellepärast, et tema „Liverpooli romanss“ on üks maailma kaunimaid jalgpallikeelseid kirjandusteoseid, mis pakub äratundmisrõõmu ja helgeid meenutusi igale vutisõbrale.
See pole raamat ainult Kloppist ega Liverpoolist, vaid inimestest ja maailmast, elust ja saatusest. See on raamat ajaloolisest hiilgusest ja uuest tulemisest keset globaalset kimbatust aastal 2020 pKr („pärast Koroonat“). See on ood spordialade kuningale. Ole sa Unitedi või Juventuse fänn – see raamat on sulle.