Switch to English version

Menyy
  näita klasside kaupa:
  1. klassi komplekt
  üldõpetus
  eesti keel
  kirjandus
  inglise keel
  saksa keel
  itaalia keel
  prantsuse keel
  vene keel
  matemaatika
  loodusõpetus
  geograafia
  keemia
  füüsika
  bioloogia
  ajalugu, filosoofia
  inimeseõpetus
  ühiskonnaõpetus
  tööõpetus
  muusika
  kunstiõpetus
  sport
  ülddidaktika
  DIGIÕPIKUD
  LEIUNURK
    

     
 
Tagasi nimekirja

 
Ilmatsalu linnuretk
 
 Elo Hermann
 
 
 
Värviskeem: värviline
Formaat: 23 x 32
Köide: lauamäng
Ilmumisinfo: Ilmunud 2014
ISBN: 4741230011812
Kood: 6899
Hind koolidele: 16.55 + 20% km = 19.86 EUR

Koolibri ladu
Pärnu esindus
Jõhvi esindus
Tartu esindus
Rahva Raamat
Apollo
 

Ilmatsalu linnuretke saavad mängida igas vanuses huvilised: täiskasvanud, noored ja lapsed alates 5. eluaastast. Eesmärk on lindudega tuttavaks saada ja nende maailma vastu huvi tekitada. Mängu stardikomplektis on 30 lindu käsitlevad kaardid.

Erinevas vanuses mängurahvas saab valida oma eelteadmistele vastava mängutaseme ja koos mängida, kuid samas võivad kõik alustada ka kõige lihtsamast tasemest ja nautida seda, kui hõlpus on linde lõpuks nii laulu, välimuse kui rahvapäraste nimede järgi ära tunda ning meelde jätta. Komplekti kuuluvate kaardipakkide abil avastate ka, kuidas linnud omavahel suhtlevad, mis juhib neid kaugete maade tagant eksimatult kodu leidma või millega on seotud nende tiivakuju ja lennukaar. Teadmised lauamängust kanduvad kohe ka loodusesse üle, sest linnufotod kaartidel on selgelt äratuntavad - fotode autoriks on tuntud loodusfotograaf Remo Savisaar.

Mängulaual on kujutatud Ilmatsalu linnumatkaraja geokaarti ja mängu teekonnaks on Ilmatsalus asuv Linnutee Rohelise klassi õpperada, mis on mängulauale kantud värviliste sõõrikestena. Selle raja alguses paikneb Ilmatsalu motell, kust linnuhuvilistel on varastel hommikutundidel tavaks minna linde kuulama/jälgima. Motell on mängu algus- ja lõpp-punkt. Linnuraja sõõrikesed tähistavad mängunuppude liikumissuunda ja sõõrikeste värv vastab küsimustele/ülesannetele sama värvi mängukaartidel. Mäng käib punktide peale ja eesmärk on läbida linnurada nii, et mängijad suudaksid lahendada ülesandeid nagu päris linnuhuvilised.

Linnumängu mängimist võib alustada kümne sulelisega, et need tuttavaks saaksid. Edasi võib lisada järgnevad kümme lindu ja kui needki on tuttavad, jälle järgnevad kümme. Spikrina võib kasutada mängu linnuloetelu ja linnumäärajat. Kuna mänguplats on kahepoolne, võib mängimiseks kasutada ka kiiremini ja kergemini mängitavat lauamängu varianti.

Miks just Ilmatsalu linnuretk? Ikka seetõttu, et see koht Tartumaal on üks Eesti sisemaa linnurohkemaid paiku ja linnuturistide lemmikuid. Loodetavasti suunduvad meiegi linnumängu mängijate jalad lõpuks Ilmatsalu Linnutee matkaradadele linde oma (binokli)silmaga kaema ja teadmisi testima.