Switch to English version

Menyy
  näita klasside kaupa:
  1. klassi komplekt
  üldõpetus
  eesti keel
  kirjandus
  inglise keel
  saksa keel
  itaalia keel
  prantsuse keel
  vene keel
  matemaatika
  loodusõpetus
  geograafia
  keemia
  füüsika
  bioloogia
  ajalugu, filosoofia
  inimeseõpetus
  ühiskonnaõpetus
  tööõpetus
  muusika
  kunstiõpetus
  sport
  ülddidaktika
  DIGIÕPIKUD
  LEIUNURK
    

     
 
 
Füüsika X klassile, 1. osa. Mehaanika
 
 Indrek Peil
X Klass
 
 
 
Lehekülgede arv: 126 lk
Värviskeem: värviline
Formaat: 16,5 x 23,5
Köide: pehme köide
Ilmumisinfo: Parandatud kordustrükk, ilmunud 2003
ISBN: 9985-0-1159-7
Kood: 2832
Hind koolidele: 7.04 + 9% km = 7.67 EUR
 

Käesolev õpik hõlmab Eesti keskkoolide füüsika ainekava mehaanikakursuse. Õpilastele ja õpetajatele võib tunduda tekst, eriti alguspeatükkides, kohati liiga lihtne, kuid see on taotluslik. Koostamisel on arvestatud, et raamatu kasutajateks on peamiselt äsjakomplekteeritud 10-ndate klasside õpilased, kes sageli eri tasemega koolidest tulnutena peavad uue klassi ning õpetajaga kohanema. Lihtsusele vaatamata sisaldub õpikus mehaanikakursuse kogu kohustuslik materjal ning üht-teist on ka lisaks pakutud. Nimetatud mittekohustuslik lisamaterjal on trükitud sinisena. Loomulikult võib iga õpetaja omalt poolt huvitavat materjali lisada.

Kogu õppematerjal on jagatud kuude peatükki. Alapunktidesse jaotamisel on lähtutud aineloogikast, mitte õppetunni pikkusest. Materjali jaotab õppetundide vahel õpetaja, soovi korral võib teemade järjekorda ka veidi muuta.

Õpitu kordamise lihtsustamiseks on kõik oluline teksti kõrvale (illustratsioonide veerule) välja toodud. Põhivara, mille omandamine mehaanikakursuses kohustuslik, on iga peatüki lõpus koondatud märgi STOPP järele. Vajaliku teabe leidmise kiirendamiseks on raamatu lõppu paigutatud aineregister. Lõpus asuvad ka teoreetilist materjali toetavate praktiliste tööde juhendid. Tööd on valitud sellised, et katsete läbiviimiseks pole vaja spetsiaalseid vahendeid ja neid võib anda õpilastele ka koduseks ülesandeks.