KOOLIBRI
Switch to English version

Menyy
  Esileht
  - Uus!
  - Plaanis
  - Ilmumas
  - Metoodilist
  Firmast
  - Kontakt
  POOD
  Õppekavad
  E-TELLIMINE
  TELLIMISLEHED
  KURSUSED
    

     
 
 
Tere tulemast Koolibri koduleheküljele!

PILT

 

 

 

 


 

 


8. märtsil 1991 andis Tallinna Linnavalitsus loa asutada õppekirjandust väljaandev aktsiaselts Koolibri. Sama aasta 27. märtsist on kirjastus Koolibri kantud äriregistrisse. Tegelikult ulatub meie tegevuse algus juba omaaegse suurkirjastuse Valgus päevadesse.

Miks valiti kirjastuse nimeks just Koolibri? Aktsiaseltsi asutajaid paelus linnukese tohutu mobiilsus - võimas süda lubab tal lennata üles-alla, edasi-tagasi ja koguni ühel kohal seista. Kiiduväärt omadus turumajanduse heitlikes tingimustes! Peamine põhjus on aga nimest ilmnev seos kooliga - Koolibri = kool + libri (ld k "raamatud"). Naljahambad on meie nime kasutanud ka kujul "kooliprii".

Kirjastuse põhitegevus on algusest peale olnud õppekirjanduse väljaandmine. Lisaks sellele kirjastatakse õppematerjale ka koolieelsetele lasteasutustele ja kutseõppeasutustele. Õppekirjanduse autoritena esinevad mainekad ülikooliõppejõud ning kogenud õpetajad.

Õppekirjanduse kõrval kirjastab Koolibri ka sõnaraamatuid, lasteraamatuid, teatme- ja aimekirjandust, nii originaal- kui ka tõlkekirjandust. Vastavalt oma sloganile "raamatud, mis harivad" püütakse valida õpetliku ivaga teoseid, mis muudaksid õpetajate ja õpilaste töö koolis huvitavamaks, kodutööde tegemise hõlpsamaks ning pakuksid lisaks ka veidi meelelahutust.

Väliskirjastustest on Koolibri teinud pikaajalist edukat koostööd Dorling Kindersley, Usborne, Kingfisher, Thames & Hudson, Dami Editore, TopThat, Ivy Press, Templar, Quarto, Osprey, HarperCollins jt. Uute kontaktide hankimiseks ja tõlgitava kirjanduse leidmiseks külastatakse regulaarselt rahvusvahelisi raamatumesse.

Alates 1996 on Koolibri ainsa Eesti kirjastusena EEPG (European Educational Publishers Group) liige, mis on kirjastusel võimaldanud arendada õppekirjandust üleeuroopalisele kogemusele tuginedes.

Koolibri õpikud on saanud auhindu ka iga-aastasel konkursil, mida korraldab Frankfurdi raamatumess koos EEPG ja IARTEMiga (International Association for Research on Textbooks and Educational Media):

2005. aastal „Matemaatika tööraamat koolieelikutele” – ergutusauhind;
2006. aastal „Ilus emakeel. Aabits” – pronks;

2009. aastal „Käsitöötuba 2” - kuld posev.com/payments/;

2011. aastal „Eesti looduse pildimapp V” - hõbe.
2012. aastal „Peegel 3” - hõbe;

2013. aastal „Loodusõpetus 1. klassile” digiõpik - hõbe ning
                    „Tervis - minu valikud” - eriauhind

2014. aastal "Punkt 6. klassi eesti keele õpik" - hõbe