Switch to English version

Menyy
  näita klasside kaupa:
  1. klassi komplekt
  üldõpetus
  eesti keel
  kirjandus
  inglise keel
  saksa keel
  itaalia keel
  prantsuse keel
  vene keel
  matemaatika
  loodusõpetus
  geograafia
  keemia
  füüsika
  bioloogia
  ajalugu, filosoofia
  inimeseõpetus
  ühiskonnaõpetus
  tööõpetus
  muusika
  kunstiõpetus
  sport
  ülddidaktika
  DIGIÕPIKUD
  LEIUNURK
         
 
Tagasi nimekirja

 
Writing in Plain English
 
 Michael Haagensen
 
 
 
Lehekülgede arv: 110 lk
Värviskeem: m-v
Formaat: 13,5 x 20,5
Köide: pehme kaas
Ilmumisinfo: Ilmunud 2007
ISBN: 978-9985-0-2124-8
Kood: 4972
Hind koolidele: 4.4 + 9% km = 4.8 EUR

Koolibri ladu
Pärnu esindus
Jõhvi esindus
Tartu esindus
Rahva Raamatx
Apollox
 

Hästi kirjutatud sõnum säästab aega ja raha. Plain English’i kasutamine ingliskeelsete riikide avalikus sektoris on korduvalt ja oluliselt vähendanud selle sektori kulusid. Ka kogu maailma ettevõtted säästavad igal aastal tänu Plain English’ile miljoneid.

Et kirjutamine on dialoog, on sõnumi kohalejõudmiseks vaja väljendada mõtteid lühidalt, selgelt ja konkreetselt. Tekst, mis edastab üksnes vajalikku informatsiooni ning arvestab samaaegselt adressaadiga, võib säästa teie organisatsiooni jaoks nii aega kui ka raha.

See raamat on mõeldud igaühele, kes peab oma igapäevase töö käigus kirjutama; samuti tudengitele, kes soovivad omandada häid kirjutamistavasid tööjõuturule sisenemiseks.

o Õpi valdama stilistilisi võtmeelemente, et muuta oma tekstid arusaadavaks
o Kasuta kaasaegset sõnavara, grammatikat ja kirjavahemärke
o Säästa aega ja raha seeläbi, et sinu sõnumit mõistetakse esimesel korral

Raamat on kasutatav nii üldise kirjutamise käsiraamatuna kui ka teatmikuna, mis pakub konkreetseid lahendusi küsimustele, millega tööalaselt inglise keeles kirjutavad inimesed sageli kokku puutuvad. Kasulike näidete abiga käsitleb raamat kõiki kirjutamise elemente alates grammatikast ja kirjavahemärkidest kuni eri liiki tekstide vormistamiseni.

Väärtuslik abimees võib see raamat olla nii riigiametnikele kui ka suuremate ja väiksemate ettevõtete töötajatele, samuti gümnaasiumiõpilastele ja üliõpilastele, kes alles õpivad end inglise keeles kirja teel väljendama.

Raamatu autor Michael Haagensen on sündinud Inglismaal ja kasvanud üles Austraalias. Eestis elab ta alates 1999. aastast. Ta on töötanud 18 aastat kultuuriajaloo, inglise keele ning kirjaliku ja suulise eneseväljenduse õpetajana; õpetanud inglise keeles kirjutamist mitmes Eesti ülikoolis.