Õpetajaraamat kujutab endast metoodilist teejuhti keemia õpetamiseks 8. klassis ühe autorite kollektiivi õppevahendite komplekti järgi. Et nimetatud õppevahendite komplekti, eriti aga õpikut (2., täiendatud ja parandatud trükk, ilmub mais 2003. a), on oluliselt täiendatud ja parandatud, erineb ka õpetajaraamatu kordusväljaanne märgatavalt esmatrükist. Tunduvalt põhjalikumalt analüüsitakse selles keemia esimese süstemaatilise kursuse õpetamise eripära, tehes seda uusimate didaktika paradigmade valguses. Üksikasjalikult tutvustatakse õpiku ja töövihiku kordustrükkides tehtud muudatusi, andes neile vajaliku teoreetilise põhjenduse. Võrreldes õpetajaraamatu esmatrükiga on muudetud ka õppematerjali jaotust üksiktundide lõikes, mis loob suuremad võimalused avatud õpetuse põhimõtete järgimiseks.
Uudse lõiguna leiab keemiaõpetaja raamatu lõpust tööplaani näidise, hõlbustamaks oma tööplaani koostamist.
Kogu 8. klassi õppevahendite komplekt on koostatud terviklikkuse põhimõttest johtuvalt. Kõik selle üksikkomponendid toimivad väga sünkroonselt üksteist täiendades ja arendades.
Nii puuduvad õpikust liigse kordamise vältimiseks katsekirjeldused. Näitkatsete kirjeldused leiavad õpetajad sellest raamatust, õpilaskatsete juhendid on aga üksikasjalikult esitatud töövihikus.
Originaalse momendina sisaldab antud käsiraamat omaette peatükina testi kasutamise juhendi ehk manuaali. Sealt leiab õpetaja kõike, mis puudutab testide kogu kasutamist alates testimise korraldamisest ning lõpetades testi vastuste parandamise ja hindamisega. |